איך בוחרים תיקים לספר תורה

תיקים לספר תורה

כשאנו באים לבחור תיק זה אחרי שלקחנו סופר מוסמך שכותב יפה ובהידור רב אנו באים לבחור תיק לספר תורה אבל אנחנו לא יודעים איך לבחור יש המון סוגים זה אומר זה הכי טוב וזה הכי טוב לכן אנו כאן סידרנו את הדברים בשביל שאתם תבינו מה אתם הולכים לקנות ובמקצועיות רבה.

כידוע הקלף של ספר התורה נשמר בתיק מיוחד שמיעוד לשמירת הקלף שלו קוראים “תיק לספר תורה”, תיק לספר תורה יכול להגיע במגוון צורות וצבעים, ביהודה יודאיקה תוכלו למצוא תיקים לספרי תורה מפוארים ומעוצבים במשקל קל שישמרו לכם על הקלף החשוב לאורך שנים, ניתן גם לייצר תיקים בעיצוב אישי

מהו ארגז לספר תורה? אלו סוגי ארגזים לספרי תורה ישנם? על מה חשוב לשים דגש בעת בחירת ארגז לספר תורה?

ארגז לספר תורה הוא מעין מנשא מהודר אליו מכניסים את ספר התורה, אשר נפתח לצדדים ובתוכו מעבירים את מגילת הקלף מצד אל צד, לצורך קריאתה. לרוב על ארגז הספר ישנם עיטורים רבים והוא עשוי ממגוון חומרים ולו דגמים רבים ושונים, ארגז לספר תורה כמו כן גם כסא אליהו הנביא הם דברים שיש בדרך כלל בכל בית כנסת

בחירת ארגז לספר תורה – דגשים חשובים

ספר תורה נחשב לקודש הקודשים ולכן, על מנת לאחסן אותו ישנו צורך במציאת ארגז לספר תורה מתאים. לכן, רגע לפני רכישת ארגז לספר תורה או תיק לספר תורה, עליכם לשים לב לדגשים הבאים.

מקום עם מבחר גדול של דגמים ועיצובים – ישנם סוגים שונים של ארגזים לספרי תורה היות וכל ספר תורה שונה ממשנהו. על אף כי נדמה שמבחר רב עשוי להיות מבלבל, בתחום הזה הוא יתרון משמעותי היות וכל אחד יכול למצוא לספר התורה שברשותו, בדיוק את הארגז המתאים.

לדעת מה אתם מחפשים – רגע לפני שאתם רוכשים ארגז לספר תורה עליכם לדעת מה אתם מחפשים. מה גודלו של הספר, איזה דגם אתם מעדיפים, האם אתם מחפשים ארגז צנוע או ארגז רווי בעיטורים וכדומה. ידע מוקדם יקל עליכם לבחור את הארגז המתאים בצורה פשוטה יותר.

קל לנשיאה – ספר תורה נחשב לקדוש מבין תשמישי הקדושה ועל כן ישנם מועדים שונים בהם נושאים אותו לראווה. ברגעים אלו חשוב לנהוג בזהירות יתרה, היות וספר שנפל, דינו גניזה. לכן, חשוב כי הארגז יהיה נוח וקל לנשיאה.

קל לגלילה – ספר התורה גלול על מוטות עץ שנקראים מוטות החיים וכדי לקרוא בו, חשוב כי ארגז לספר תורה יהיה גם נוח לגלילה.

איפה קונים ארגז לספר תורה?

ישנן חנויות רבות המוכרות תשמיש קדושה ובעידן המודרני, לא צריך להרחיק לכת, היות וניתן למצוא חנויות לתשמיש קדושה גם דרך האינטרנט. אולם דגש הכרחי על תהליך הבחירה – בין אם בחנות ברחוב ובין אם בחנות ברשת, חשוב לבחור בחנות אשר ידועה באמינותה וכשרותה.

אילו סוגי נרתיקים לספר תורה ישנם בנמצא ומאילו חומרים הם עשויים? כיצד בוחרים את נרתיק לספר תורה? ומהם העיטורים המקובלים והאם אכן נהוג לעטוף ספר תורה בהידור או שמא בצניעות?

ספר התורה הוא אחד מתשמישי הקדושה החשובים ביותר לעם היהודי ולכן, נהוג להחזיק ספרי תורה בארון קודש, כשהם עטופים בנרתיק לספר תורה, לצרכי הגנה מרבית. ישנם סוגים שונים של נרתיקים לספר תורה העשויים בעבודת יד פרטנית, רובם ככולם מיוצרים על ידי טובי החומרים וניתן אף להתאים את העיצוב להעדפה אישית.

אך לא כל סוגי הנרתיקים דומים זה לזה וישנם גם חומרים שונים המשולבים בנרתיק לספר תורה באופן שמבדיל נרתיק אחד ממשנהו. מבולבלים? בואו נעשה מעט סדר.

סוגי נרתיקים לספר תורה

כאמור, קיימים סוגים שונים של נרתיקים לספר תורה אצלנו שהם יהודה יודאיקה תשמישי קדושה, וההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בעיצוב, בשילוב החומרים השונים, בנוחות הנשיאה וכן גם במחירים. כמובן שמלבד הדגמים הסטנדרטיים, ניתן לבחור בעיצוב נרתיק לספר תורה שנעשה על סמך התאמה אישית לצרכיהם של הקונים וכן במחירים שלא מורידים באיכות.

בין הסוגים השכיחים של נרתיקים לספרי תורה ניתן למצוא-

ודאו עם אנשי המקצוע מהם אתם רוכשים – כי הנרתיק אכן מתאים לשימוש שאתם מייעדים לו.

איך בוחרים תיק לספר תורה?

אין להקל ראש בבחירת נרתיק לספר תורה או תיק לספר תורה, ולכן ברוב המקרים, נרתיקים אלו מאוד מהודרים מלכתחילה. מלבד הנרתיק הבסיסי, לא פעם נהוג לצרף לעיצוב גם אלמנטים שונים, שהם סמלים מרכזיים של הדת היהודית כמו למשל פסלי רימונים, שיבוץ אבני חן, עיטורי זהב וכסף ועוד – והדבר אכן מקובל כשמדובר על נרתיקים לספרי תורה.

כדי לבחור את הנרתיק המתאים לכם, עליכם לוודא, כי הוא מיוצר מהחומרים הכי איכותיים, כי מלבד פאר והדר, חשוב שהנרתיק יחזיק מעמד לאורך השנים. כמו כן, מומלץ כי תבדקו שאכן מדובר בחנות מוכרת ואמינה, שבאמתחתה ניסיון רב בתחום.

מעוניינים לרכוש או להזמין נרתיק לספר תורה? כיום עומדים לרשותכם מגוון דגמים ועיצובים של נרתיקים מעוטרים ומפוארים, המיוצרים באיכות בלתי מתפשרת. קחו בחשבון, שאינכם צריכים כלל להתאמץ, היות ואתם יכולים למצוא את הנרתיק המתאים בקלות גם דרך הרשת.

צרו קשר לקבלת יעוץ חינם


מה זה תפילין מהודרות

המדריך המלא לקניית תפילין

Be the first to comment “איך בוחרים תיקים לספר תורה”

(will not be shared)